۵ راز تعمیرکاران حرفه ای سخت افزار و لپ تاپ

در این مقاله می خواهم به این پرسش پاسخ دهم که تعمیرکاران حرفه ای سخت افزار و لپ تاپ چه کارهایی انجام می دهند تا در کار خود بهترین می شوند.

۱-شماتیک خوانی

نقشه خوانی و بردخوانی را یاد بگیرید.تعمیرکاران حرفه ای همواره از روش مهندسی معکوس بردها لذت می برند و هر روز برای بالا بردن اطلاعات شان زمان صرف می کنند. نقشه خوانی بردهای مختلف یکی از قوی ترین و مهم ترین مهارت هایی است که برای تبدیل شدن به یک تعمیرکار حرفه ای نیاز دارید.تعمیرکاران حرفه ای ارتباط بین قطعات و المان های مختلف را به خوبی درک می کنند .و صرفا به تجربه کاری خود بسنده نمی کنند.

۲- یادگیری مطالب جدید

تعمیرکاران حرفه ای برای کسب تجارب نو و یادگیری مطالب جدید دست به تعمیر لوازم می زنند نه صرفا کسب درآمد.اگر با خبره های این حوزه صحبت کنید همه ی آن ها بر این مطلب اذعان می کنند که اگر هدف از تعمیرات علاقه و شوق برای یادگیری مطالب جدید باشد منجر به کسب سود و درآمد هم می شود.تعمیرکاران حرفه ای از قانون ۱۰۰-۱۱۰ استفاده می کنند.این قانون به ما می گوید اگر شما اطلاعات ۱۰۰ درصدی راجع به مطلبی دارید و از آن استفاده می کنید، باید بدانید که رقبای شما نیز همین مقدار اطلاعات دارند.بنابراین برای پیشی گرفتن از آن ها باید ۱۰ درصد به اطلاعات قبلی تان اضافه کنید. این روند را ادامه دهید و بدانید که اطلاعات هرگز تمام نمی شوند و هر روز در حال بروز رسانی می باشند و تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که از قانون ۱۰ درصد بیشتر استفاده کنید تا از رقبای تان پیشی بگیرید.

۳- تسلیم نشوید.

خیلی از تعمیرکاران حوزه سخت افزار در مواجهه با دستگاه های معیوب با ایرادات خاص و اساسی آن را غیرقابل تعمیر اعلام می کنند و تنها به تعمیر دستگاه هایی با ایرادات مشخص می پردازند، در حالی که آن چیزی که تعمیرکاران حرفه ای با درآمد بالا را متمایز می کند صرف زمان روی چنین دستگاه هایی است و علت آن این است که اولا با تعمیر چنین دستگاه هایی مطالب جدیدی راجع به این مشکل و دستگاه یاد می گیرند و دوما اگر تنها و تنها یک بار روی این دستگاه ها زمان صرف کنند در موارد مشابه در زمان کمتری می توانند آن ها را تعمیر کنند.

۴- جست و جو در سایت های خارجی

خیلی از متخصصان و حرفه ای ها برای بروزرسانی اطلاعات خود به سایت های خارحی سر می زنند، مسائل و مشکلات شان را مطرح می کنند و حتی برای این اطلاعات مبالغی را پرداخت می کنند.چون اطلاعات رایگان در دسترس همه هست و این افراد بر این باورند که هزینه ای که صرف یادگیری می شود به نوعی سرمایه گذاری است و چندبرابر آن برمی گردد.

۵- تست بعد از تعمیر

متخصصان حرفه ای بعد از تعمیر یک دستگاه برای تجزیه و تحلیل برد و یادداشت ولتاژهای قسمت های مختلف آن و ارتباطات آن را دوباره چک می کنند و قبل از بستن دستگاه چک پوینت های آن را یادداشت می کنند و اگر بخواهند در آینده دستگاه مشابهی را تعمیر کنند روی همان چک پوینت ها تمرکز می کنند و در زمان کمتری دستگاه را تعمیر می کنند.

این ۵ مورد مهم ترین نکاتی بود که شما برای حرفه ای شدن به آن نیاز دارید و باید این مطلب را مدنظر داشته باشید که اگر صرفا هدف شما کسب درآمد از این راه باشد حتما موفق خواهید شد ولی اگر هدف شما کسب ثروت و حرفه ای شدن باشد مهم ترین اصل یادگیری، یادگیری و یادگیری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت‌به‌بالا
X